SZYBKI KONTAKT: +48 511 260 740

Bliźniaki w Szczecinie

Dom czy mieszkanie w bloku? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które szukają własnego lokum. Coraz więcej z nich wybiera pierwszą z przywołanych opcji. Obecnie dużą popularnością cieszą się tak zwane „bliźniaki”, czyli dwa budynki przylegające do siebie jedną ze ścian. Czemu zawdzięczają swoją sławę? W tym przypadku duże znaczenie mają bez wątpienia kwestie ekonomiczne. Wspomniane obiekty są tańsze w eksploatacji niż tradycyjne domy wolnostojące, a jednocześnie zapewniają duży komfort. Przedstawiamy TOP 5 „bliźniaków” w Szczecinie i okolicach. Sprawdź, w co warto zainwestować i dlaczego.

Bliźniak piętrowy – dom dla dużej rodziny

Piętrowe domy w bliźniaczej zabudowie to dobra propozycja dla rodzin z dziećmi. Ich niewątpliwym atutem jest spora powierzchnia użytkowa, a w konsekwencji duża wygoda mieszkania dla wszystkich lokatorów zarówno młodszych, jak i starszych. Jedna kondygnacja może być przeznaczona dla dorosłych, a druga dla nastoletnich domowników. Poza tym w tego typu obiektach znacznie łatwiej oddzielić strefę dzienną do przyjmowania gości od pomieszczeń prywatnych przeznaczonych do odpoczynku.

Bliźniak parterowy – dobry dla singli i osób starszych

Niepodważalną zaletą bliźniaków parterowych jest z całą pewnością brak schodów, co w znaczący sposób wpływa na bezpieczeństwo użytkowania budynku i minimalizuje ryzyko upadku z dużej wysokości. Dlatego też przywołane inwestycje często wybierają osoby starsze oraz małżeństwa z małymi dziećmi. To również świetna oferta dla singli, którzy nie potrzebują dużej przestrzeni.

Bliźniak w centrum – miasto na wyciągnięcie ręki

Bliźniak w centrum miasta? Czemu nie! Taka lokalizacja niesie za sobą szereg rozmaitych korzyści. Opisywane budynki są z reguły bardzo dobrze skomunikowane, położone w niezbyt wielkiej odległości od przystanków autobusowych, dworców i postojów taksówek. Duże znaczenie ma również bliskość obiektów użyteczności publicznej, takich jak galerie handlowe, kina, teatry itp. Przywołane domy bez wątpienia docenią zadeklarowani miłośnicy miejskiego życia, którzy szukają swojego azylu, a jednocześnie nie chcą rezygnować z codziennych wygód i atrakcji.

Bliźniak na obrzeżach miasta – z naturą za pan brat

Tych, którzy tęsknią za naturą, z pewnością zainteresują bliźniaki położone na obrzeżach miasta z dużym ogrodem i lasem lub parkiem w sąsiedztwie. Spokojna okolica z dala od zgiełku i zatłoczonych ulic sprzyja wyciszeniu po dniu ciężkiej pracy. Bliskość przyrody stanowi również świetną okazją do tego, by organizować pikniki lub kameralne przyjęcia na świeżym powietrzu.

Nowoczesny bliźniak – przyjazne oblicze technologii

Budowane obecnie bliźniaki coraz częściej są wyposażane w szereg nowoczesnych udogodnień pozwalających na odciążenie domowego budżetu. Mowa tu na przykład o systemach rekuperacji czy różnych innych ekologicznych rozwiązaniach, przyjaznych dla środowiska.

Podsumowanie

Wybierając dom w bliźniaczej zabudowie, korzystaj wyłącznie z ofert sprawdzonych, wiarygodnych biur lub agencji nieruchomości. Zwróć szczególną uwagę na opinie innych klientów o upatrzonej firmie. Dzięki temu zawęzisz pole swoich poszukiwań i zmniejszysz ryzyko utraty pieniędzy.