SZYBKI KONTAKT: +48 511 260 740

Ceny mieszkań w Szczecinie – maj 2021

Zakup własnego mieszkania jest marzeniem wielu osób, stąd też rośnie zainteresowanie cenami tych lokali, m.in. w Szczecinie. Jeśli jesteś z tego miasta, sprawdź, gdzie obecnie opłaca się kupować tego typu nieruchomość. W której dzielnicy Szczecina jest najtaniej? 

Niestety, jak wskazują dane z GUS, ceny mieszkań stale rosną, nie tylko w Szczecinie, ale także w całej Polsce. Dzieje się tak dlatego, że na rynku pojawia się coraz więcej nieruchomości wystawionych na sprzedaż. Nie ma znaczenia oczywiście rynek, sytuacja wygląda podobnie zarówno na rynku pierwotnym, jak i na rynku wtórnym. W ciągu ostatnich kilku miesięcy mieszkania podrożały o około 3,8%. Mimo to zainteresowania zakupem nie spadło, wręcz przeciwnie sprzedaż wzrosła. Jak plasują się ceny mieszkań w Szczecinie?

Ceny mieszkań w Szczecinie

W porównaniu z ubiegłym miesiącem, czyli z kwietniem 2021 ceny mieszkań wzrosły o 0,95%. Obecnie mniej więcej za 1 m2 trzeba zapłacić 6185 zł. W ubiegłym miesiącu kwota ta wynosiła 6127 zł. Od początku roku ceny te wzrosły aż o 303 zł, co daje mniej więcej podwyżkę o 5,15%. W Szczecinie znajdują się cztery dzielnice: Północ, Prawobrzeże, Śródmieście oraz Zachód. W każdej z tych dzielnic jest kilkanaście osiedli, gdzie można zakupić dostosowane do potrzeb lokum.

Najtańsze mieszkania są w tym miesiącu w Śródmieściu. Cena za 1m2 wynosi 5802 zł. Dzielnica ta znajduje się w okolicach centrum oraz jest zlokalizowana w południowej części Szczecina. Na drugim miejscu można wyróżnić dzielnicę Prawobrzeże, gdzie za 1 m2 zapłacisz nieco więcej, około 6070 zł. Dzielnica ta mieści się w południowo-wschodniej części, po prawej stronie miasta. Na trzecim miejscu jest natomiast dzielnica Zachód, gdzie 1m2 kosztuje 6420 zł. W porównaniu do drugiego miejsca, czyli do Prawobrzeża jest to dość duży skok cenowy. W maju 2021 roku najdroższą dzielnicą okazała się Północ. Za 1 m2 zapłacisz mniej więcej 6609 zł. Co ciekawe, najbardziej obleganą dzielnicą, gdzie znajdziesz najwięcej mieszkań w Szczecinie, jest oczywiście Śródmieście.

Sprzedaż mieszkań w Szczecinie

Aby sprzedać swoje mieszkanie w Szczecinie za rozsądną cenę, trzeba poczekać mniej więcej 100 dni. W kwietniu 2021 roku długość ta wynosiła 92 dni. Choć najwięcej ofert jest w Śródmieściu, najszybciej sprzedają się mieszkania w dzielnicy Prawobrzeże. Na sprzedaż trzeba czekać około 77 dni.

Ceny mieszkań w 2021 roku w Szczecinie wzrosły o mniej więcej 0,95%, w porównaniu do kwietnia 2021. Obecnie najbardziej opłaca się kupować mieszkanie w Śródmieściu, ponieważ tutaj cena za 1m2 jest najniższa. Mimo wszystko najszybciej sprzedają się mieszkania na Prawobrzeżu, gdyż lokalizacja jest atrakcyjniejsza, natomiast cenowy w porównaniu do Śródmieścia nie jest aż tak duży.

Dodaj komentarz