SZYBKI KONTAKT: +48 511 260 740

Jak wybrać dobre biuro nieruchomości Szczecin

Biuro nieruchomości to jedna z tego typu firm, które pomogą nam w sprzedaży lub zakupie nieruchomościNieruchomością może być w tym przypadku mieszkanie, lokal użytkowy przeznaczony na cele prowadzenia firmy, jak również dom, garaż lub budynek gospodarczy (np. police mieszkania na sprzedaz). Na rynku jest bardzo wiele narzędzi, ułatwiających przekazywanie informacji o tym, że zamierzamy sprzedać lub kupić nieruchomość. Jednak nie zawsze ich zasięg oraz popularność jest na tyle duża, aby możliwe było dotarcie do jak największej liczby odbiorców, którzy mogą być zainteresowani zakupem lub sprzedażą. Co w takiej sytuacji możemy zrobić? Ratuje nas pomoc, której udzieli nam biuro nieruchomości. Jak jednak wybrać to jedno biuro, kiedy w twoim mieście może ich działać kilka, a czasami i kilkanaście. Warto zwrócić się o pomoc, kiedy szukasz kawalerka szczecin.

Jak długo biuro nieruchomości istnieje na rynku

To jak długo wybrane przez ciebie biuro nieruchomości istnieje na rynku, będzie miało wpływ na ilość klientów, a także zasięg działania i doświadczenie, którym biuro nieruchomości może się pochwalić. Przez wszystkie lata istnienia, biuro mogło pomóc setkom osób i firm sprzedać i kupić nieruchomość. To z kolei mogło być powodem do szeptanej reklamy na jej temat. Zwykle to właśnie takie firmy są liderami lokalnych rynków i mają największy zasięg oraz skuteczność działania. Niestety wiązać się to również może z dosyć wysokimi prowizjami, które pobierają one za swoje usługi. Jeżeli nie przeszkadza ci to, że będziesz musiał podzielić się częścią zysku ze sprzedaży domu, to śmiało korzystaj z ich usług. Na pewno dzięki temu sprzedasz dom szybciej, unikniesz również licznych problemów, związanych z pokazywaniem domu potencjalnym kupcom i nie tylko. Pamiętaj również że właśnie agencje nieruchomości Szczecin zajmą się całą sprawą formalną, związaną ze sprzedażą domu. Przygotuje umowę kupna sprzedaży, umówi notariusza, sprawdzi również czy nieruchomość nie ma wad prawnych. W tym przypadku jest to szczególnie ważne dla kupującego. Takie biuro pomoże znaleźć mieszkania na wynajem szczecin.

Prowizja, którą pobiera biuro nieruchomości za kawalerka szczecin wynajem

Następna rzecz to wysokość prowizji, którą agencja nieruchomości Szczecin pobiera od sprzedającego, w momencie kiedy dojdzie do sfinalizowania transakcji. Wysokość tej prowizji stanowi określony procent całej sumy sprzedaży. Przykładowo, jeśli budynek został sprzedany za cenę 500 000 złotych, a prowizja biura wynosi 1%, to będziesz musiał zapłacić 5000 złotych za ich pomoc. Zwykle jednak prowizja wynosi od 2 do nawet 5 procent, co daje rzeczywiście duży zarobek, a dla sprzedającego nie mały wydatek.

Sprawdź także: mieszkania szczecin pogodno

Back to top