SZYBKI KONTAKT: +48 511 260 740

Dzielnice Szczecina – gdzie warto zamieszkać?

Planujesz kupić mieszkanie lub dom w Szczecinie, ale nie wiesz, na jakie się zdecydować oraz na jaką dzielnicę postawić? Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu. Prezentujemy w nim najpopularniejsze osiedla szczecińskie, które cieszą się sporym zainteresowaniem osób, chcących kupić lub wynająć lokum.

Na co zwracać uwagę przed zakupem lub wynajmem?

Na samym początku warto zaznaczyć, że Szczecin dzieli się na 4 dzielnice: Północ, Zachód, Śródmieście i Prawobrzeże. W każdej z nich jest przynajmniej kilkanaście różnych osiedli, na których znajdują się zarówno mieszkania, jak i domy jednorodzinne. Nie da się ukryć, że najdroższą dzielnicą w Szczecinie jest Północ. Aby w niej zamieszkać, trzeba zapłacić mniej więcej prawie 7 tysięcy złotych za zakup m2 mieszkania. Jest to niestety dosyć duża, niekiedy zaporowa kwota. Trzeba jednak zaznaczyć, że ceny te stale rosną, dlatego jeśli rozglądasz się za odpowiednim lokum, to nie zwlekaj, ponieważ na kilka miesięcy może być rzeczywiście drożej.

Jest kilka uniwersalnych zasad, na które warto zwracać uwagę przed wynajmem lub kupnem odpowiedniego lokum. Przede wszystkim, koniecznie przeanalizuj cenę. Bardzo wielu osobom zależy na tym, aby mieszkanie lub też dom na sprzedaż, czy wynajem były w rozsądnej cenie, która nie nadwyręży znacznie ich budżetu.

Najpopularniejsze dzielnice szczecińskie

Najpopularniejszymi osiedlami szczecińskimi, gdzie wielu kupuje swoje mieszkanie lub dom, są: Gumieńce, Pogodno, Osowo i Warszewo. Są to oczywiście osiedla zlokalizowane głównie w dzielnicy Zachód oraz Północ. Dlaczego akurat tam bardzo wielu ludzi kupuje nieruchomości, mimo że jest tak drogo? Są to tereny oddalone od centrum. Wokół nich znajduje się mnóstwo zieleni, parków oraz lasów.

Co istotne, sporo osób decyduje się również na zakup nieruchomości w Bukowie, a także osiedlu Majowym oba zlokalizowane są w Prawobrzeżu, czyli dzielnicy również znajdującej się poza centrum.

Nieruchomość w centrum Szczecina

Bardzo wielu mieszkańców Szczecina, którzy chcą wynająć lub zakupić swoją nieruchomość, unika ścisłego centrum, gdzie znajduje się wiele gotowych do zamieszkania zabytkowych kamienic powojennych. Jednak nie wszystkim osobom podoba się ten pomysł, gdyż wolą unikać zgiełku. Na przykład jednym z mniej popularnych osiedli szczecińskich jest Niebuszewo, zlokalizowane blisko rynku.

Szukając odpowiedniego lokum dla siebie w Szczecinie, musisz przemyśleć najpierw, w jakiej dzielnicy chcesz zamieszkać. Miasto to jest podzielone na 4 główne dzielnice, w których łącznie jest około 40 osiedli, jest zatem w czym wybierać. Najwięcej osób decyduje się na zakup lub wynajem domu, mieszkania w dzielnicy Północ, z dala od zgiełku, mimo że nieruchomości są tam naprawdę drogie. Dzielnica ta znajduje się jednak bardzo atrakcyjnej okolicy, wokół rozciągają się tereny zielone, jest sporo parków. Drugą pod względem popularności dzielnicą jest Prawobrzeże, tutaj można znaleźć także nieco atrakcyjniejsze pod względem finansowym mieszkania oraz domy na sprzedaż i wynajem.