SZYBKI KONTAKT: +48 511 260 740

Gdzie warto kupić dom w okolicach Szczecina? – TOP 5 Propozycji  

Szczecin to przepiękne miasto z historią, które cieszy się zainteresowaniem nie tylko turystów, ale także osób pragnących kupić tutaj swoje lokum. Rodowici mieszkańcy Szczecina wiedzą, gdzie warto kupować mieszkania lub domy i nie chodzi tylko o kwestie finansowe, ale także o kwestie wizualne. Co ciekawe, nie wszyscy z nich decydują się jednak na zakup odpowiedniego lokum docelowo w Szczecinie, a jednak na jego obrzeżach. Jeśli zatem szukasz odpowiedniego miejsca do zamieszkania niekoniecznie w samym Szczecinie, zachęcamy do przeczytania tego artykułu.

Szczecin- dlaczego warto tu zamieszkać?

Szczecin mieści się w województwie zachodniopomorskim i jest siódmym, co do wielkości miastem w kraju. Co ciekawe, jeśli chodzi o zakup nieruchomości, jest też jednym z tańszych miast i na tle innych polskich miejscowości wypada naprawdę dobrze. W Szczecinie mieszkania lub domy potrafią być co najmniej dwukrotnie tańsze niż w lokale o tej samej powierzchni, zlokalizowane na przykład w stolicy. Nie jest konieczne zatem szukanie specjalnie wymarzonego domu poza Szczecinem na terenach mniejszych miast. Mimo wszystko wielu ludzi decyduje się również na taką opcję głównie dlatego, że chce uciec od miejskiego, typowego zgiełku.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem domu?

Wybór odpowiedniego domu jest dość trudny, ponieważ zależy od wielu czynników. Przede wszystkim warto skupić się na swoich preferencjach, a także wziąć pod uwagę między innymi cenę, powierzchnię, otoczenie. Dla wielu osób liczy się również fakt, czy dany dom jest z rynku wtórnego, czy pierwotnego. 

Gdzie kupić dom?

Decydując się na kupno domu w Szczecinie lub jego okolicach, musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy wolisz dom otoczony zielenią parkami i terenami leśnymi, czy też preferujesz budynek zlokalizowany bliżej centrum, na przykład bez ogródka i tego typu udogodnień. Nie da się zatem w pełni poprawnie odpowiedzieć na pytanie, gdzie warto kupić dom, ponieważ dla każdej osoby będzie liczyło się coś innego.

Domy w okolicach Szczecina

Mimo że Szczecin nie jest małym miastem, można tam zamieszkać na za naprawdę niewielkie pieniądze. Nadal najwięcej osób decyduje się jednak postawić na domy zlokalizowane w okolicach, czyli zwykle w mniejszych miasteczkach. Gdzie zatem warto kupić dom?

  • Na pewno warto przejrzeć ofertę miasta Police  zlokalizowanego niedaleko Szczecina. Tam znajduje się bardzo wiele różnorodnych domów na sprzedaż. Co więcej, okolice są bardzo spokojne i ciche, co również przyciąga nie tylko turystów, ale osoby, które chciałyby tam zamieszkać. 
  • Kolejnym, ciekawym miastem, w którym warto kupić dom na pewno Gryfino. Mieści się ono w zachodniej części Polski niedaleko Szczecina. W porównaniu do Szczecina, Gryfino jest miasteczkiem. Zamieszkuje go mniej więcej 22 tys. osób.
  • Sporo domów w zabudowie wolnostojącej i bliźniaczej można znaleźć także w miejscowości Siadło Dolne, gdzie jest realizowanych kilka inwestycji. Można zakupić świetne i nowoczesne budynki, m.in. z widokiem na Dolinę Odry.
  • Co ciekawe, wielu zainteresowanych kupnem domu, decyduje się na działkę w Goleniowie. Jest to podobnej wielkości miasto, jak Gryfino, gdyż również liczy mniej więcej 22 tys. mieszkańców. W tym mieście również można zakupić domy zarówno z rynku wtórnego, jak i deweloperskiego.
  • Dla tych, którzy szukają niedrogich domów do zakupu w okolicach Szczecina, na pewno przypadną do gustu budynki zlokalizowane w Kołbaskowie. W miasteczku tym znajdziesz przede wszystkim domy z rynku wtórnego.

 

Powyżej przedstawiliśmy kilka propozycji, jeśli chodzi o zakup domu niedaleko Szczecina. W większości miast również możesz zdecydować się skorzystanie z ofert nieruchomości zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że domy w mniejszych miastach mają świetną lokalizację, znajdują się wokół terenów otoczonych zielenią oraz lasami.

 

Dodaj komentarz