Mieszkania na wynajem
Mieszkanie Zawadzkiego Szczecin, ul. Tadeusza Zawadzkiego, nr 414380
ul. Tadeusza Zawadzkiego / Szczecin / Zachodniopomorskie / PL
Mieszkanie Pogodno Szczecin, Reduty Ordona, nr 414354
Reduty Ordona / Szczecin / Zachodniopomorskie / PL
Mieszkanie Centrum Szczecin, ul. Bolesława Krzywoustego, nr 414362
ul. Bolesława Krzywoustego / Szczecin / Zachodniopomorskie / PL
Mieszkanie Żelechowa Szczecin, ul. Ostrowska, nr 414319
ul. Ostrowska / Szczecin / Zachodniopomorskie / PL
Mieszkanie Centrum Szczecin, al. Wyzwolenia, nr 414302
al. Wyzwolenia / Szczecin / Zachodniopomorskie / PL
Mieszkanie Nowe Miasto Szczecin, Stefana Lewandowskiego, nr 414364
Stefana Lewandowskiego / Szczecin / Zachodniopomorskie / PL
Mieszkanie Centrum Szczecin, Andrzeja Małkowskiego, nr 414281
Andrzeja Małkowskiego / Szczecin / Zachodniopomorskie / PL
Mieszkanie Gumieńce Szczecin, gen. Stanisława Kopańskiego, nr 414283
gen. Stanisława Kopańskiego / Szczecin / Zachodniopomorskie / PL
Wynajem mieszkania Szczecin
Umówiłeś się na wynajem mieszkania Szczecin? Termin przypada już za kilka dni, a Ty w dalszym ciągu nie wiesz, na co zwrócić uwagę oglądając mieszkanie? Przedstawiamy listę najbardziej newralgicznych rzeczy, które koniecznie trzeba sprawdzić podczas oględzin. Pozwoli ci to upewnić się, że nieruchomość jest w dobrym stanie i wynajem tego mieszkania będzie dobrą decyzją.
Lokalizacja – kluczowa sprawa przy wynajmie mieszkania
Chcąc wynająć mieszkanie, zazwyczaj poszukujemy ofert w lokalizacji, która najbardziej Ci odpowiada. Oznacza to, że trochę już tę okolicę znasz i wiesz czego się spodziewać. Nieco inna jest sytuacja wtedy, gdy wynajem mieszkania Szczecin ma być w zupełnie obcym Ci miejscu. Zanim pojedziesz oglądać mieszkanie, wykorzystaj Google Maps do sprawdzenia okolicy.
Widok satelitarny pozwoli Ci sprawdzić, jakie sąsiedztwo ma mieszkanie, które chcesz wynająć. Czy w pobliżu znajdują się jakieś duże zakłady produkcyjne, czy przebiega główna droga lub tory kolejowe. Każda z tych rzeczy może wiązać się z uprzykrzającym życie hałasem – nie tylko za dnia, ale również w nocy. Mapy satelitarne mogą również dać odpowiedź na pytanie o dostępność miejsc parkingowych. Będziesz mógł się przekonać, czy pod blokiem lub kamienicą są bezpłatne parkingi, a jeśli nie, to w jakiej odległości od mieszkania je znajdziesz.
Wynajem mieszkania Szczecin w prestiżowych dzielnicach zawsze wiąże się z wyższymi kosztami najmu i czynszu. Czasami jednak wystarczy znaleźć mieszkanie na wynajem położone kilkaset metrów dalej, aby wysokość opłat zmniejszyła się o nawet 30 procent.
Kiedy interesuje Cię wynajem mieszkania w Szczecinie z pełnym wyposażeniem
Nie wszystkie mieszkania przeznaczone na wynajem są kompletnie urządzone i wyposażone. Właściciele części z nich zapewniają wyłącznie podstawowe AGD, montowane na stałe, a pozostałe wyposażenie musi zapewnić sobie najemca. Może to dotyczyć mebli wypoczynkowych, sprzętu kuchennego, sztućców czy nawet suszarki na ubrania. Zwykle ten, kogo interesuje wynajem mieszkania Szczecin nie posiada takich rzeczy, zatem już na samym początku będzie zmuszony do poniesienia dodatkowych, nieplanowanych wydatków.
Oglądając mieszkanie lub nawet jego ogłoszenie, zwróć na zdjęcia. Upewnij się w rozmowie telefonicznej co znajduje się w mieszkaniu, a co musisz kupić samodzielnie. Pamiętaj również o tym, że pewne braki w mieszkaniu mogą być punktem wyjścia do negocjacji ceny wynajmu.
Szukając odpowiednio intensywnie, powinno się jednak znaleźć mieszkanie na wynajem w pełni wyposażone. Co takie mieszkanie będzie mieć do zaoferowania? Poza standardowym wyposażeniem kuchni i łazienki, również wszystkie dodatki – szafy w przedpokoju i sypialni, łóżko, stół z krzesłami w kuchni, ławę w salonie, fotele i szafki nocne.
Każda z tych rzeczy jest potrzebna do wygodnego i normalnego funkcjonowania w mieszkaniu, dlatego nie powinno jej zabraknąć w mieszkaniu na wynajem. Równie ważne są nieco mniejsze dodatki, takie ja sztućce, zastawa porcelanowa, garnki czy mały sprzęt AGD. uzupełnienie tych rzeczy we własnym zakresie nie jest już tak kosztowne jak kupno mebli czy materaca, dobrze jednak wprowadzić się do mieszkania, w którym od razu można normalnie funkcjonować
Wynajem mieszkania sprawdź jego stan przed podpisaniem umowy
Powszechną praktyką przy wynajmie mieszkania jest pobieranie przez właściciela kaucji. Ma ono zabezpieczyć go przed ewentualnymi stratami, uszkodzeniami lub sytuacjami, w których najemca nie zapłaci. Aby nie zostać obciążony uszkodzeniami mieszkania, które już istniały przed twoim zajęciem lokalu, warto je wszystkie wpisać do protokołu przekazania mieszkania najemcy. Jest to dokument będący załącznikiem do umowy, w którym właściciel powinien wyszczególnić wyposażenie mieszkania, przeprowadzając jego swoistą inwentaryzację.
Duże uszkodzenia, takie jak pęknięte płytki podłogowe, szyby w oknach lub inne, których usunięcie może wymagać pewnych kosztów, również powinny zostać wypisane w protokole, pod którym podpisuje się najemca lokalu oraz właściciel, opatrując swoje podpisy datą ich złożenia.