SZYBKI KONTAKT: +48 511 260 740

Mieszkanie Szczecin wynajem

Mieszkania Szczecin Wynajem

Komfort Nieruchomości Szczecin

Nie znaleziono ofert.

Mieszkanie Szczecin wynajem | Mieszkania Szczecin Wynajem

Szukasz dobrze położonego mieszkania w Szczecinie? Nie interesuje cię jego zakup, tylko chcesz go wynająć na kilka miesięcy lub dłużej? Nie będziesz mieć problemów ze znalezieniem takiej nieruchomości. Szczecin ma bardzo dynamiczny rynek mieszkań, na który nie brakuje lokali w nowo wybudowanych obiektach, jak i tych nieco starszych, z rynku wtórnego. Zanim jednak zdecydujesz się na podpisanie umowy o wynajęcie mieszkania w Szczecinie, koniecznie zapoznaj się z naszymi wskazówkami. To dzięki nim znajdziesz dokładnie takie mieszkanie Szczecin wynajem, które spełni twoje oczekiwania dotyczące komfortu i cen.

Twoje mieszkanie Szczecin wynajem musi mieć dobre położenie

Jeżeli pracujesz i w dalszym ciągu się uczysz, na pewno nie chcesz codziennie tracić czasu na dojazdy. To nie tylko męczące, ale również kosztowne. Z tego powodu należy poszukiwać nieruchomości, które są zlokalizowane stosunkowo blisko centrum miasta, a dojazd komunikacją publiczną jest szybki i wygodny. Jeżeli jednak nie przeszkadza Ci to, że będziesz musiał rano i popołudniu stać w dużych korkach, nie ma przeszkód abyś wynajął mieszkanie położone nieco dalej od centrum. Mają one bardzo dobre ceny, właśnie z uwagi na nieco dalsza lokalizację, a ich standard zazwyczaj jest bardzo wysoki. Poruszając się na co dzień samochodem, powinieneś również wziąć pod uwagę, czy na osiedlu, na którym znalazłeś mieszkanie Szczecin wynajem jest wystarczająca duża liczba miejsc parkingowych. Ma to największe znaczenie wtedy, gdy późno wracasz do domu i większość mieszkańców zdążyła to zrobić dużo przed tobą. Brak takich miejsc w pobliżu może oznaczać, że będziesz musiał pieszo pokonywać nieco większy dystans, aby dojść z auta do domu.

W są wyposażone mieszkania Szczecin na wynajem?

Wynajmując mieszkanie, z pewnością nie posiadasz takich rzeczy jak meble, łóżko, materac czy  stół kuchenny. Zamiast tego masz pewną ilość swoich ubrań, a do tego komputer i jakąś ilość sprzętu agd i rtv. Aby móc wygodnie mieszkać w wynajmowanym mieszkaniu, powinno ono być wyposażone w niezbędne sprzęty i meble. Dla potencjalnych najemców zainteresowanych ogłoszeniem, wydaje się oczywiste że mieszkanie Szczecin wynajem będzie miało wszystko, co potrzebne do zamieszkania w nim. Niestety nie zawsze tak jest. Istnieje bowiem pewna grupa właścicieli mieszkań, które po przeznaczeniu ich na wynajem, uznało że nie będzie ich wyposażać w sprzęty. Dlaczego? Ponieważ ich celem jest wynajęcie mieszkania na długi czas jednemu klientowi. Mogą oni zaproponować rozwiązanie, że pokryją część kosztów zakupu wyposażenia mieszkania, pod warunkiem że umowa zostanie zawarta z góry na jeden lub dwa lata. Nie dla każdego taka opcja jest korzystna. Aby nie tracić czasu, należy bardzo dokładnie oglądać zdjęcia w ogłoszeniach o wynajmie mieszkania. Jeśli nie widać w pomieszczeniach wyposażenia, to najpewniej go tam nie ma. Można oczywiście jeszcze o to dopytać podczas rozmowy telefonicznej.

Uwaga na zapisy w umowie o wynajmie mieszkania

Kiedy już znajdziesz swoje wymarzone mieszkanie, przychodzi moment na podpisanie umowy. Wielu lokatorów podchodzi do tej czynności bardzo lekkomyślnie, składając podpis na dokumencie, bez wcześniejszego przeczytania go. A w umowie mogą być zawarte bardzo ważne zapisy, dotyczące konieczności wpłacenia kaucji, sposobie jej zwrotu, odpowiedzialności lokatora za mieszkanie i ewentualne szkody, a także terminów wnoszenia opłat. Co więcej, może w takiej umowie być zawarty zapis, mówiący o tym że przekroczenie terminu płatności czynszu będzie równoznaczne z rozwiązaniem umowy. To bardzo niekorzystne zapisy dla lokatora, na które nie powinniśmy się godzić. Jeśli jednak wcześniej nie przeczytamy dokładnie umowy, nie będziemy mogli nic z tym zrobić. Jeżeli jakiś zapis dotyczący umowy o mieszkanie Szczecin wynajem nie spodoba Ci się, zawsze masz prawo go negocjować, w ostateczności nie podpisywać takiej umowy.

Na koniec cenna uwaga – jeśli chcesz szybko znaleźć mieszkanie Szczecin wynajem, które będzie Ci odpowiadało. Chcesz mieć pewność że podpisujesz dobrze przygotowaną umowę, bez niekorzystnych zapisów dla Ciebie, powinieneś skorzystać z pomocy doświadczonego biura nieruchomości. To ono zajmie się dopełnieniem wszystkich koniecznych formalności związanych z wynajęciem lokalu.