SZYBKI KONTAKT: +48 511 260 740

Jakie domy najchętniej są kupowane

Myślisz o tym aby jeszcze w tym roku przenieść się z ciasnego mieszkania do wygodnego i przestronnego domu? Masz już na oku jakąś nieruchomość? A może chcesz dopiero rozpoznać rynek i zdecydować, który dom będzie najlepszym wyborem? Czym powinniśmy się kierować wybierając domy bezrzecze, które będziesz rozważał do zakupu? Co jest najważniejszym czynnikiem? Czy stan techniczny, czy może cena lub położenie? Z pewnością żadnej z tych rzeczy nie można bagatelizować. Wszystko będzie miało bowiem wpływ na komfort użytkowania domu, a także na jego trwałość. Można natomiast wskazać te cechy, które priorytetowo powinniśmy traktować. Dzięki temu będzie można uzyskać maksymalny poziom zadowolenia z dokonanego zakupu.

Sprawdź w jakim stanie jest dom

Domy pucice również się zużywają, z tym że wolniej niż samochody. Jednak kupując domy, które mają 20, 30 lub 40 lat musisz się liczyć z tym, że konieczne będzie zainwestowanie w nie pieniędzy. Zazwyczaj będzie to wprost proporcjonalne do wieku, w którym nieruchomość występuje. Im starszy będzie dom, który kupujesz, w tym większym stopniu będzie wyeksploatowany. Wymiany mogą wymagać okna, drzwi, a także wszystkie instalacje, wliczając w to również kaloryfery. Również stan pomieszczeń może pozostawiać wiele do życzenia. Zniszczone podłogi, odpadające tynki i z pewnością łazienka, w której będzie trzeba przeprowadzić remont generalny. Jeśli nie przeraża cię tak duży zakres prac oraz związane z tym koszta, jak najbardziej powinieneś rozważać zakup takiego domu. Może ci on przynieść naprawdę wiele frajdy i radości, szczególnie jeśli lubisz samodzielnie majsterkować i masz dużą ilość czas.

Położenie domu

Domy, które mogą ci się podobać będą znajdowały się w różnych lokalizacjach (warto zatroszczyć się o dobre działki bezrzecze). Już na początku powinieneś wiedzieć czego szukasz. Czy domu znajdującego się blisko centrum miasta, czy może takiego, który jest zlokalizowany w nieco większej odległości od niego. Bierz również pod uwagę to, czy domy wołczkowo mają dogodny dojazd, a także czy nie będziesz miał trudności z dowożeniem dzieci do szkoły. Sąsiedztwo przystanków komunikacji miejskiej, droga dojazdowa, bliskość do sklepu. To również są istotne i praktyczne wskazówki, którymi warto się kierować szukając wymarzonego domu dla siebie. Wielu przydatnych rzeczy na temat położenia domu, można się dowiedzieć obserwując mapy internetowe w widoku satelitarnym. Jest to np. sposób na oszacowanie wielkości i topografii ogrodu, a także stanu, w jakim się znajduje. Natomiast widok z ulicy, to niezastąpiona możliwość oceny stanu elewacji obiektu.

Sprawdź także: nieruchomości szczecin prawobrzeże

Back to top