SZYBKI KONTAKT: +48 511 260 740

Nowe inwestycje w Szczecinie w 2021 roku

Świetną wiadomością jest fakt, że pomimo pandemii Szczecin nie zamierza ograniczać swojego programu inwestycyjnego. Magistrat zaprezentował pod koniec 2020 roku projekt budżetu Szczecina na 2021 rok, co ciekawe na liście tych wydatków przeważają właśnie różnorodne inwestycje drogowe, a niektórych budowa się już rozpoczęła. Jakie zatem nowe inwestycje ruszyły w Szczecinie w 2021 roku? Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma najważniejszymi realizacjami.

Inwestycje w Szczecinie w 2021 – przegląd

Poniżej przedstawiamy zestawienie pięciu najważniejszych projektów w Szczecinie w 2021 roku.

  1. Budowa Stadionu Miejskiego wraz z Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży – jest to projekt, którego wartość wynosi 93,1 mln zł, a cała inwestycja jest już w toku. W tym roku prace toczą się przede wszystkim przy budowie nowej trybuny od strony ulicy Twardowskiego. Jedną z części inwestycji jest również utworzenie Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży, czyli pewnego rodzaju kompleksu boisk treningowych. Finał pracy zaplanowany jest na 2022 rok.
  2. Przebudowa układu drogowego w rejonie Międzyodrza – wartość realizacji wynosi 84,4 mln złotych. Jest to dosyć angażująca i rozległa inwestycja, która obejmuje przebudowę ulic dojazdowych do portu, a także ulicy Energetyków i Estakady Pomorskiej. Co istotne, całość prac potrwa do 2023 roku, a następnie planowana jest budowa mostu Kłodnego.
  3. Budowa węzła Granitowa – wartość inwestycji wynosi 47,6 mln złotych. Inwestycja opiera się na przebudowie skrzyżowania ulicy Floriana Krygiera i Granitowej. Będzie to skrzyżowanie jednopoziomowe z wyspą centralną i sygnalizacją świetlną. Co istotne, podczas realizacji inwestycji dojdzie również do rozbiórki wyłączonego z ruchu mostu drogowego nad Regalicą. Choć realizacja tej inwestycji wiąże się z utrudnieniami dla kierowców, z pewnością budowa węzła ułatwi w przyszłości poruszanie się po drogach.
  4. Przebudowa ulicy Szafera – inwestycja wynosi 41,9 mln złotych. Została ona rozpoczęta już 2020 roku i 2021 jest ona kontynuowana. Nastąpi jeszcze przebudowa i przedłużenie torowiska tramwajowego z Alei Wojska Polskiego. Co ciekawe, po zakończeniu przebudowy ulica Szafera będzie miała dwie jezdnie, a każda z nich po dwa pasy ruchu. Dodatkowo zaplanowano w okolicy budowę 4 rond.
  5. Zakup ośmiu elektrycznych autobusów – inwestycja ta wyniosła miasto Szczecin 32,4 mln złotych. Władze miejscowości zamówiły już aż 8 przegubowych autobusów zeroemisyjnych. Będą miały one 18,1 m długości i pomieszczą łącznie maksymalnie aż 120 osób. Te ciekawe pojazdy zostaną wyposażone w system odzyskiwania energii podczas hamowania, a ich oświetlenie kabiny pasażerskiej ma być wykonane w nowoczesnej technologii LED.

 

Jak widać, władze miasta Szczecin postanowiły, pomimo obecnej sytuacji panującej w kraju, zainwestować w nowoczesne technologie. W 2021 roku głównymi inwestycjami są: przebudowy układów drogowych, torowisk, węzłów, ale także między innymi budowa Stadionu Miejskiego. Są to świetne realizacje, które z pewnością w przyszłości ułatwią nie tylko poruszanie się po tym mieście, ale korzystanie również z różnorodnych placówek oświatowych.