SZYBKI KONTAKT: +48 511 260 740

Stan domów w Szczecinie

W jakim stanie są domy w Szczecinie

Osoby zdecydowane na to, aby zakupić domy Szczecin, często zadają sobie pytanie, w jakim stanie się znajdują. Jakiego rodzaju nakłady pracy i pieniędzy będą konieczne, aby domy z rynku wtórnego dostosować do aktualnych standardów i móc w nich wygodnie i bezpiecznie mieszkać. Na przykładzie nieruchomości w Szczecinie, przedstawiamy ogólną charakterystykę remontów, które będzie trzeba brać pod uwagę, kupując domy oraz działki (rad udziela nasze biuro nieruchomości szczecin).

Remont elewacji

Kupując domy mające po 20 lub więcej lat, zazwyczaj będzie trzeba się liczyć z koniecznością przeprowadzenia większego remontu elewacji. Wiązać się to będzie nie tylko z wykonaniem tynków, ale zwykle z termomodernizacją całego obiektu. Wykonanie na ścianach izolacji cieplnej pozwoli znacząco zmniejszyć koszta ogrzewania, poprawi również komfort użytkowania domu. Przy takich pracach należy również sprawdzić, w jakim stanie znajdują się okna w budynku. Jeśli są to stare i nieszczelne okna drewniane, ich wymiana na nowe będzie konieczna. Tu warto postawić albo na okna nowe drewniane lub tańsze okna PVC. Przy tych drugich trzeba natomiast zadbać o bardzo dobrą wentylację. W przeciwnym razie w budynku może pojawić się grzyb, prowadzący do poważnych problemów ze zdrowiem.

Ogrodzenie działki Bezrzecze

Bezpieczeństwo na terenie twojej nieruchomości jest bardzo ważne. Aby nikt nie mógł wejść na jej teren, warto zadbać o wykonanie solidnego ogrodzenia. Jak takie ogrodzenie powinno wyglądać? Może ono mieć postać wykonaną z siatki, mocowanych do metalowych słupków. Jeśli fundusze również na to pozwalają, mieszkania wynajem szczecin mogą zostać otoczone solidnym i bardzo mocnym ogrodzeniem wykonanym z cegły lub kamienia. W jego przypadku wypełnienie zostanie wykonane z drewnianych sztachet. Ten typ ogrodzenia jest znacznie bardziej reprezentacyjny, jednak jego wybudowanie wiąże się z większymi kosztami.

Instalacje w domu oraz mieszkania na sprzedaż szczecin prawobrzeże

To, co sprawia że funkcjonowanie domu jest możliwe, to instalacje, które się w nim znajdują. Instalacje wodne, gazowe, kanalizacyjne i centralnego ogrzewania, które mają po kilkadziesiąt lat, wręcz proszą się o wymianę przy okazji remontu. Pozwala to uniknąć bardzo niebezpiecznych sytuacji, w których może dojść do ich rozszczelnienia się. Wówczas zalaniu wodą lub nieczystościami mogłoby ulec całe, dopiero co wyremontowane mieszkanie. To oczywiście oznaczałoby koszta i to wcale nie małe. Warto to wziąć także pod uwagę przy mieszkania szczecin wynajem.

Sprawdź także: biura nieruchomości szczecin

Back to top