SZYBKI KONTAKT: +48 511 260 740

Jak wybrać dobre działki

Na jakie rzeczy inwestorzy zwracają uwagę, kiedy mają kupić dla siebie korzystne działki? Po pierwsze zacznijmy od tego, że każda działka może być przeznaczona pod inny rodzaj zabudowy. Wyróżnić bowiem można działki budowlane Szczecin, rolne, rekreacyjne oraz takie, które są przeznaczone wyłącznie pod zabudowę przemysłową. W większości przypadków mówiąc o wyborze działki, będziemy mieli na myśli działki budowlane, na których ktoś planuje wybudować swój dom. Jeżeli i ty masz takie plany na najbliższe lata, może cię zainteresować to, czym dobra działka powinna się wyróżniać.

Na jakiej wysokości znajduje się działka

To jedna z istotniejszych rzeczy, która może mieć wielki wpływ na twoją decyzję. Kuszące są działki położone na wzniesieniach. Wiąże się to z wieloma zaletami. Przede wszystkim minimalizowane jest ryzyko podtopienia domu przez powódź. Woda w tym przypadku będzie swobodnie spływała na sam dół, omijając twój dom. Działki wysoko położone są również lepiej nasłonecznione – pod warunkiem że nie zostały obrośnięte z każdej ze stron drzewami. Rozciąga się z nich również lepszy widok na okolice, co ma niebagatelne znaczenie, jeśli lubisz przesiadywać latem w ogrodzie lub na tarasie. Działki Warszewo (zwlaszcza pod mieszkania wynajem szczecin) takie niestety osiągają wyższe ceny od tych, które są położone na mniej atrakcyjnych widokowo terenach. Kupując je, dokonujesz jednakowoż udanej inwestycji. W następnych latach takie nieruchomosci szczecin będzie mogła tylko zyskiwać na wartości. Warto poprosić o wsparcie biuro nieruchomości szczecin.

Linie energetyczne

Przez wiele lat temat linii energetycznych przebiegających przez działki budził wiele kontrowersji. Było  to związane z rzekomym niekorzystnym wpływem promieniowania elektromagnetycznego na człowieka. Do tej pory żadne naukowe badania nie potwierdziły, że mogą występować jakiekolwiek negatywne konsekwencje mieszkania na terenie takich działek. Tym niemniej kupowanie terenu, przez który przebiega linia wysokiego napięcia nie jest polecane. Wiąże się to z trudnościami takiego zagospodarowania działki, na jakie kupujący ma ochotę. Dochodzi do tego również ryzyko że w przyszłości na teren działki mogą wjechać maszyny budowlane, chcące przeprowadzić prace konserwacyjne przy takim słupie. Jeżeli w akcie notarialnym została wpisana służebność gruntu, to właściciel działki nie będzie mógł zakładowi energetycznemu odmówić takiego wejścia. To wiązać się będzie mogło ze zniszczeniem terenu. Wypłacone odszkodowanie w wielu przypadkach może nie być wystarczającą rekompensatą dla takiego zdarzenia. Pamiętajmy również o tym, że takie działki często mogą mieć niższe ceny sprzedaży, ale nie jest to rabat, który otrzymujemy za nic.

Sprawdź także: kawalerka szczecin wynajem oraz mieszkanie do wynajęcia szczecin

Back to top