SZYBKI KONTAKT: +48 511 260 740

Jak się wycenia nieruchomości

Jesteś właścicielem działki lub budynku? Chciałbyś się dowiedzieć jaką wartość ma twoja nieruchomość? Jedną z metod przekonania się o jej rzeczywistej wartości jest przeprowadzenie wyceny. Nieruchomości wycenia się kilkoma metodami. Jedna z najprostszych metod, które możesz wykonać samodzielnie, polega na skorzystaniu z ogłoszeń w serwisach internetowych. Należy w niej wyszukać szczecin mieszkanie do wynajęcia maksymalnie podobne do twojej. Zarówno pod względem wielkości, technologii wzniesienia, lokalizacji. Następnie należy porównać ceny i wyciągnąć z nich średnią. Uzyskujesz w ten sposób średnią rynkową cenę – ustalaną przez sprzedawców. Nie jest to jednak do końca obiektywny sposób wyceny nieruchomości, ponieważ nie uwzględnia on potrzeb kupujących. A te zawsze będą w kontrze do potrzeb sprzedających. Można zatem spróbować innej metody, znacznie dokładniejszej i bardziej wiarygodnej.

Wycena nieruchomości przez szczecin biuro nieruchomości

Osobami posiadającymi doświadczenie i wiedzę do tego, aby rzetelnie wyceniać nieruchomości są rzeczoznawcy. W ich pracy nie ma miejsca na domysły. Wycena powstaje dopiero po bardzo dokładnym poznaniu nieruchomości. Jej stanu technicznego oraz przeprowadzeniu kompleksowej inwentaryzacji budowlanej. To na jej podstawie dokonuje się oceny tego, jakie nakłady finansowe będą musiały zostać przeznaczone na to, aby nieruchomości przywrócić świetność i uczynić w pełni wygodną i bezpieczną w użytkowaniu. W jakich przypadkach rzeczoznawca dokonuje wyceny nieruchomości? Sytuacji jest wiele. Pierwsza z nich to sprawa spadkowa, w której dom zostaje przepisany na dzieci. Jeśli część z nich będzie chciało sprzedać swoje udziały, to taka wycena jest podstawą do szacowania ich wartości. Wycena nieruchomości przez profesjonalistę może również być wykonana na potrzeby banku. Na przykład wtedy, gdy obiekt ma stanowić zabezpieczenie hipoteczne. Również towarzystwa ubezpieczeniowe bardzo często zatrudniają rzeczoznawców (np. biura nieruchomosci szczecin). Tym razem po to, aby móc dokładnie określić wartość polisy ubezpieczeniowej na konkretną nieruchomość.

Ile trwa profesjonalna wycena nieruchomości

Jak wiele czasu będzie potrzeba na to, aby wycenić mieszkania dwupoziomowe szczecin? Każdy przypadek jest inny i nie występują tu sztywne ramy czasowe. Czas potrzebny na wykonanie prac w największym stopniu zależy od wielkości nieruchomości. Im jest ona większa, tym więcej pracy będzie wymagać. Wydłuży się tym samym uzyskanie końcowego raportu. Profesjonaliści jednak są w stanie precyzyjnie oszacować termin, w którym wycena nieruchomości zostanie ukończona i zostanie przekazana klientowi, aby ten mógł ją użyć na potrzebny przez siebie sposób.

Sprawdź także: sprzedam dom szczecin gumieńce

Back to top