SZYBKI KONTAKT: +48 511 260 740

Gdzie znajdować działki budowlane

Marzenie o posiadaniu własnego domu nie zostanie zrealizowane, jeśli nie będziemy posiadać odpowiedniej działki Bezrzecze pod budowę. Znalezienie działki budowlanej, która będzie spełniała szereg oczekiwań nie jest łatwe. Na co koniecznie należy zwrócić uwagę, kiedy jesteśmy na etapie poszukiwania działki, która będzie najlepszym dla nas wyborem? Jest kilka istotnych czynników, które postaramy się bliżej przedstawić w tym artykule.

Pożądane działki budowlane

Do najchętniej wybieranych działek budowlanych można zaliczyć te, do których doprowadzona została droga dojazdowa. To bardzo ważne, szczególnie kiedy działka jest położona w dużej odległości od głównej drogi. Samodzielnie wytyczenie i wybudowanie drogi wiązać się będzie ze sporymi kosztami i dużą ilością dokumentacji, którą należy przygotować i przedstawić w urzędach do akceptacji. Szukając wynajem mieszkań szczecin dla siebie, zwróć zatem uwagę na to, czy będzie możliwość wygodnego dojechania do niej. Czy droga jest szeroka, utwardzona, w jakim stanie jest w czasie intensywnych opadów deszczu. Możesz również porozmawiać z sąsiadami na temat tego, w jakim stanie jest utrzymywana zimą. Czy pługi regularnie ją odśnieżają oraz czy jest posypywana solą lub piaskiem, dla poprawy przyczepności samochodu.

Media dla działki budowlanej

Kolejna sprawa to media. Korzystnie położone działki budowlane często nie mają doprowadzonych na swój teren mediów. Pod tą nazwą rozumiemy energię elektryczną, wodę, gaz, a także ścieki oraz instalacje teletechniczne, takie jak światłowód czy linia telefoniczna. Nie trzeba się tym jednak nadmiernie przejmować, pod warunkiem że media znajdują się w granicy działki. Wówczas wystarczy wykonać podłączenie mediów do budynku i nie będzie się to wiązało z dużymi kosztami. Znacznie gorzej wygląda sprawa, jeśli wyżej wymienione media będą musiały zostać podciągnięte do działki z większej odległości. Nie rzadko jest to po kilkaset metrów. W takim przypadku koszta mogą osiągać horrendalne sumy, stwarzając naprawdę duże problemy finansowe dla inwestora pod kawalerki szczecin.

Otoczenie szczecin nieruchomości

Na koniec jeszcze jedna sprawa. Miej pewność że wybierane przez ciebie działki budowlane mają korzystne sąsiedztwo. Na pewno nie chcesz mieć za płotem uciążliwego zakładu produkcyjnego, stacji benzynowej czy kurzej fermy. Nawet jeśli teraz wokół rozciągają się tylko szczere pola, powinieneś sprawdzić w miejscowym planie zagospodarowania, pod jakim rodzaj zabudowy jest ten obszar przeznaczony. Unikaj również kupowania działek znajdujących się na terenach zalewowych, w sąsiedztwie rzek.

Sprawdź także: biura nieruchomości szczecin oraz mieszkania na sprzedaż szczecin prawobrzeże

Back to top